Codecademy

Loodud: 14.09.2016 Uuendatud: 02.01.2024

Haridustase
{{ item.name }}
Ainevaldkond
{{ item.name }}
Teema
{{ domain.name }}
Tüüp
{{ item.name }}
Programmeerimiskeeled
{{ item.name }}
Programm on kasutatav
{{ item.name }}

Tegemist on veebipõhise platvormiga, milles pakutakse võimalust õppida selgeks 9 erinevat programmeerimiskeelt. Kasutaja liigub tegevustes edasi talle sobivas tempos. Kui kasutaja on mõne etapi läbinud, siis antakse talle süsteemi poolt tagasiside ja ka tunnusmärk teatud tasemele jõudmise eest. Kasutajaprofiilil on näha tema aktiivsus ja oskusaste, seda saavad näha ka teised kasutajad. Keskkonna juures on avatud foorum.

Lõbusaid fakte: alates 2014. aastast on platvormil olnud üle 24 miljoni kasutaja, kes on kokku lahendanud üle 100 miljoni koodimisülesande. Koodimise populariseerimise programm on saanud ka erinevaid auhindu (Skillies Technology 2015, parim hariduslik start-up).

Õpetajate kogemused

Keskkond sobib pigem keskmisele tasemele või edasijõudnutele. Kui keskkond aitab õpilasel liikuda edasi küsimustega, mille vastu ta huvi tunneb, siis minu ülesanne on väikese abistamise kõrval pigem motiveerida ja imestada, kuidas nad kõike seda teevad. Küsin aegajalt küsimusi ja õpilane selgitab, miks üks või teine asi just nii käib. Kokkuvõtteks õpetab programm neid tegema rohkem, kui ma ise suudaks õpetada.

Õppurite kogemused

Oleme selle programmiga koodima õppinud. Tekib tunne, nagu oled häkker, kes kirjutab Matrixit. Teised kõrval, nt vanemad hoiavad peast kinni, sest nad ei saa mitte midagi aru, mida ma arvutiga teen. Mina aga vaatan koodi ja näen seal „asju“ ehk pilte, kuidas asi tegelikult on. Hea on kasutada ka teiste kasutajate näiteid, samuti on õpetajal siis rohkem aega tegeleda algajatega, sest ise saad minna edasi omas tempos.

Tagasiside

Tagasiside tüüp
{{ error }}
Tagasiside
{{ error }}
{{ error }}
{{ error }}

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google'i puutumatusnormid ja kasutustingimused.

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 102 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.