Android Studio

Loodud: 16.09.2016 Uuendatud: 17.01.2024

Haridustase
{{ item.name }}
Ainevaldkond
{{ item.name }}
Teema
{{ domain.name }}
Tüüp
{{ item.name }}
Programmeerimiskeeled
{{ item.name }}
Programm on kasutatav
{{ item.name }}

Android Studio on tarkvaraplatvorm, milles on võimalik luua äppe Androidi nutiseadmetele. Programmis saab luua koodi, seda testida ja telefonikasutust jäljendada. Kuna programm lööb algajal silme eest kirjuks, on mõistlik äppi kasutada kogenumate õpilastega. Kuna suurem osa videoid ja õpetusi on inglise keeles, soovitame seda kasutada alates gümnaasiumist.

Õpetajate kogemused

Kasutame koolis Androdi Studiot, kuna meil on koolis kasutusel ka Androidi baasil tahvlid ja telefonid. See tekitab õpilastes tunde, et nad loovad midagi reaalsetele seadmetele. Samuti saame rääkida koolis IKT pädevuste osas, mis vahe on erinevatel operatsioonisüsteemidel nutimaailmas ehk miks mõni äpp töötab ühel Androidi seadmel ja teine jälle mitte. Programmis on sees emulaator, seega saab kohe näha kuidas asi välja näeb ning paljud on saanud ka oma päris nutiseadmega asju katsetada. Kui kaugele keegi jõuab programmeerimisega, see on juba õpilase enda kannatlikkuses kui ka loovuses kinni. Püüame teha lihtsaid asju näidete järgi ja siis suunata õpilased iseavastamisele ja otsimisele. Kõige raskem on muidugi see, et mida teha ja milleks, mitte niiväga kuidas. Suur üllatus on muidugi ka see, et probleeme saab erinevalt lahendada, seega need õpilased, kes soovivad kindlat teed punktist A punkti E, siis need võivad olla tunnis natuke ära ehmatanud, kuid elu ongi selline: kes leiab kiirema tee, see on võidumees!

Õppurite kogemused

Sain teada õppides, kui palju peab tööd tegema, et tegelikult mõnda äppi teha. Arvasin, et see on enam graafiline, aga tuleb nagu Matrixis mõelda – näed koodi taga pilte ja kujundust, kus midagi asub ja mis midagi teeb. Õnneks on palju näiteid ees. Tore see, et kohe saab kontrollida, et kas kood töötab või mitte. Mõned klassikaaslased on saanud ka mõne lihtsa äppi valmis ja on olnud selle üle väga uhked! Minul endal läheb veel natuke aega.

Tagasiside

Tagasiside tüüp
{{ error }}
Tagasiside
{{ error }}
{{ error }}
{{ error }}

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google'i puutumatusnormid ja kasutustingimused.

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 102 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.