LEGO Mindstorms EV3

Loodud: 16.09.2016 Uuendatud: 19.02.2024

Haridustase
{{ item.name }}
Ainevaldkond
{{ item.name }}
Teema
{{ domain.name }}
Tüüp
{{ item.name }}
Programmeerimiskeeled
{{ item.name }}
Programm on kasutatav
{{ item.name }}

Tegemist LEGO® MINDSTORMS® tooteseerias kolmanda põlvkonna robootikakomplektiga, mille hariduslik versioon on mõeldud kasutamiseks eelkõige II-III kooliastmes. Komplekti kuuluvad alalisvoolu servomootorid (3 tk), kaks puuteandurit, ultraheliandur (kaugusandur), värviandur ja güroandur ning kõiki elektroonlisi seadmeid ühendav programeeritav kontroller koos laetava akuga ja enam, kui 500 detaili erinevate mudelite ehitamiseks. Komplekti juurde kuulub ka tasuta alla laaditav graafiline programmeerimistarkvara, mis töötab Microsoft® Windows® või Apple® OS X operatsioonisüsteemis.

Komplekt on väga hästi kasutatav LTT valdkonnas käsitlevate õpiteemade näitlikustamiseks ning rakendamiseks praktilistes õpitegevustes II ja III kooliastmes.

Õpetajate kogemused

Tutvusin robotitega HITSA koolitusel, pärast kandideerisime konkursil, kus kool sai vastavad robotid osta. See on muutnud minu ja õpilaste elu palju põnevamaks. Igal aastal toimub palju erienevaid koolitusi, on võimalik võistlustel osaleda või pealt vaadata. Asju saab teha kergesti (legod), kuid jõuda päris keeruliste aineülesanneteni.

Õppurite kogemused

On väga äge, et meie koolis on sellised vahvad robotid. Igaüks saab neid kasutada erinevalt – kes ei oska, saab alustada roboti ekraanil, kes juba saab aru, see läheb arvutisse. Õpetaja tõi välja ka lisamaterjale ja ülesandeid. Mõned kindlasti jõuavad ka võistlustele. Super!

Tagasiside

Tagasiside tüüp
{{ error }}
Tagasiside
{{ error }}
{{ error }}
{{ error }}

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google'i puutumatusnormid ja kasutustingimused.

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 102 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.