Robo Wunderkind

Loodud: 30.03.2019 Uuendatud: 19.02.2024

Haridustase
{{ item.name }}
Ainevaldkond
{{ item.name }}
Teema
{{ domain.name }}
Tüüp
{{ item.name }}
Programmeerimiskeeled
{{ item.name }}
Programm on kasutatav
{{ item.name }}

Moodulitest koosnev robootikakomplekt sobib lastele alates 5. kuni 12. eluaastani, kuid kindlasti pakub see põnevat avastamist ka vanematele. Komplekti abil on võimalik luua tõelisi funktsioneerivaid roboteid, samal ajal tehes tutvust lihtsama programmeerimisega. Lihtsasti omavahel ühendatavatest värvilistest blokkidest saab konstrueerida erinevaid roboteid taskulambist helile reageeriva sõidukini välja. Oma leiutisi on võimalik lihtsasti täiendada ka LEGO klotside abil, kuna blokkidele on võimalik kinnitada LEGO klotsidega ühilduvaid plaate.
Komplekt sisaldab endas akut, mootoreid, rattaid, LED tuld ja lülitit- kõike selleks, et väike leiutaja saaks lasta oma fantaasial lennata. Robotid pannakse liikuma ja toimetama kahe erineva tahvelarvuti äpi kaudu, mis mõlemad töötavad nii IOS kui ka Android seadmetega. Ühe äpi abil on võimalik ehitatud Robo juhtida live- ehk nagu puldiautot otse ning teine äpp võimaldab lihtsate blokk/pilt käskluste abil programmeerida Robo liikuma, reageerima jms.

Hea kui tegevuste põnevamaks muutmiseks on võimalik lastel kasutada erinevaid LEGO klotse ja meisterdamisvahendeid.
Kindlasti väljapääsmatult oluline tahvelarvutite olemasolu. Juhendmaterjalid, mis seadmega kaasa tulevad, on küll inglise keelsed, kuid on väga sisukad ja põhjalikud ning sisaldavad kõike selleks, et piisava keeleoskuse korral kohe edukalt alustada.
Eelnevalt tuleb tahvelarvutitesse alla laadida vajalikud äpid, ning kontrollida tuleks akude täituvust. Tõenäoliselt vajavad õpetajad eelnevalt koolitust/ haridustehnoloogi tuge, et teha esmane tutvus nii äppide kui vahendi funktsionaalsete osadega tutvumiseks.

Õpetajate kogemused

Väga põnev vahend, mis on suurepäraseks vahelduseks juba lastele tuttavatele hariduslikele robotitele. Paneb tõeliselt laste fantaasia lendama ning arendab suurepäraselt erinevaid tehnoloogia kui ka loogilise mõtlemisega seonduvaid oskusi.

Õppurite kogemused

Väga lahe! Sellega võiks ju lausa kuukulguri leiutada.

Tagasiside

Tagasiside tüüp
{{ error }}
Tagasiside
{{ error }}
{{ error }}
{{ error }}

Seda lehte kaitseb reCAPTCHA ning kehtivad Google'i puutumatusnormid ja kasutustingimused.

Aitäh!

Sinu tagasiside on salvestatud.

ProgeTiigri kogumik

Õpetajatele mõeldud veebipõhisest ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on 102 vahendi kirjeldust ja see täieneb iga-aastaselt.